• Пт. Чер 21st, 2024

Зеленський відповів на петицію про легалізацію партнерств для одностатевих пар

15:05 Тра 26, 2023
Джерело: Укринформ

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію з проханням підтримати введення одностатевих партнерств в країні, попросивши спікера Верховної ради Руслана Стефанчука і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути порушені в зверненні питання.

У відповіді на петицію, опублікованій на сайті глави держави, Зеленський звернув увагу на те, що відповідно до Конституції країни шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки і чоловіка, а в умовах надзвичайного або воєнного стану, який діє в теперішній час в Україні, Основний закон змінити не можна.

У відповіді до петиції підкреслюється, що влада вже працює над легалізацією цивільних партнерств.

Зеленський вказав, що Мін'юст України працює над законодавчим введенням інституту громадянського партнерства, а на розгляді одного з комітетів Ради знаходиться законопроект про Інститут реєстрованих партнерств.

"Я звернувся до голови Верховної Ради України з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання. <...> З аналогічним листом я звернувся до прем'єр-міністра України. Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції поінформують Верховна рада України та Кабінет Міністрів України», - йдеться у відповіді Зеленського.

Пояснимо: петиція з проханням підтримати введення одностатевих партнерств в Україні була оприлюднена 28 березня. У тексті звернення йдеться, що проблема останнім часом особливо загострилася у зв'язку з існуванням одностатевих пар серед військових. Автори посилаються на дані соціологічного опитування National Democratic Institute та Київського міжнародного інституту соціології, згідно з якими 56% українців підтримують запровадження громадянських партнерств для ЛГБТ і лише 24% виступають проти.

До слова: до кінця квітня петиція набрала 25 тис.голосів підтримки, які необхідні для того, щоб її розглянула влада України.

Раніше ми писали, що Зеленського закликали заборонити використання снарядів зі збідненим ураном.