• Нд. Жов 1st, 2023

Зеленський закликав заборонити використання снарядів зі збідненим ураном

10:03 Бер 28, 2023

На сайті українського лідера Володимира Зеленського з'явилася петиція про заборону використання збройними силами України (ЗСУ) боєприпасів зі збідненим ураном.

Згідно з документом, автор вказує на небезпеку забруднення навколишнього середовища на багато років вперед, що робить сільськогосподарські угіддя непридатними для використання і потрапляють в організм людини токсичні речовини.

Однак автор петиції стурбований забрудненням навколишнього середовища при використанні боєприпасів зі збідненим ураном.

«Використання таких боєприпасів є злочином проти людства та планети і їх використання є неприйнятним та аморальним. Вимагаю позитивного розгляду цього клопотання та вжиття запобіжних заходів для виключення можливості застосування таких боєприпасів Збройними Силами України до остаточного розгляду клопотання", - йдеться у тексті петиції.

Автор документа вказує на те, що використання боєприпасів не варте шкоди людству через військове використання урану та інших радіоактивних елементів. У петиції наголошується, що використання таких снарядів призводить до забруднення навколишнього середовища не тільки в районі їх використання, але може безконтрольно поширюватися по підземних водах, руху пилу і мікрочастинок.

«З огляду на період розпаду важких металів, таке забруднення буде довгостроковим для наступних поколінь. Поразка може торкнутися і сільськогосподарських угідь, що або зробить їх непридатними для використання, або послужить додатковим способом поширення токсичних речовин і попадання їх в організм людини », - зазначив автор звернення.

Зазначимо: для розгляду Зеленським петиція має набрати 25 тисяч голосів.

Нагадаємо: 21 березня стало відомо, що Британія передає Україні снаряди зі збідненого урану.