• Вт. Лип 5th, 2022

Зеленський заявив, що готовий зустрітися тільки з Путіним, щоб обговорити припинення бойових дій

10:05 Тра 24, 2022

Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність вести переговори про припинення військової операції Росії виключно зі своїм російським колегою Володимиром Путіним - він не готовий розглядати інші варіанти. Про це він заявив під час онлайн-виступу в Українському домі в Давосі. За словами українського лідера, з кожним днем можливості для організації діалогу між Києвом і Москвою зменшуються.

"З кожним днем буде все важче організувати зустріч між нашими державами на рівні президентів... Це складно. Але все ж ми повинні спробувати закінчити", - сказав він.

При цьому Зеленський акцентував увагу на тому, що питання припинення військової операції Росії може обговорюватися тільки з Путіним. Він пояснив це тим, що в РФ існує така структура прийняття рішень, "що без неї не приймаються рішення".

"Ми з вами повинні чітко усвідомлювати це. Всі їхні інститути об'єднані одним рішенням – рішенням Президента Російської Федерації. І якщо ми говоримо про конкретне рішення – закінчити війну – то без нього цього рішення не відбудеться. Вона не вийде без зустрічі з президентом Російської Федерації. І після того, що вони зробили, ви розумієте, що великого бажання для цих зустрічей точно немає. І немає великого бажання зустрічатися з посередниками і не буде. Я не сприймаю жодної зустрічі ні з ким з Російської Федерації, крім президента. І тільки в тому випадку, якщо на столі є тільки одне питання – закінчення війни. Більше нічого сказати", - підкреслив він.

При цьому президент наполягає: в питанні організації переговорів не все залежить від України.

"Буде розмова з Путіним, чи буде якийсь інший формат – чесно кажучи, це залежить не тільки від нас. Ми будемо боротися, поки не звільнимо те, що ми можемо звільнити, поки не звільнимо нашу землю", - сказав він.

Нагадаємо, що Зеленський також озвучив "план Б" на випадок його смерті.