• Пт. Тра 24th, 2024

Законопроект США про допомогу Україні передбачає виділення майже $ 61 млрд

Законопроект про додаткове фінансування для України, який підготував Спікер Палати представників США Майк Джонсон, передбачає виділення близько 61 млрд доларів, а також передачу Україні далекобійних ракет ATACMS. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на текст документа.

Так, законопроект передбачає виділення майже 28 мільярдів доларів на всі операції, пов'язані з військовою допомогою США Україні.

Зокрема, з них майже 13,8 мільйона доларів до 30 Вересня 2025 року спрямовуються на програму Ukraine Security Assistance Initiative, за якою Пентагон підписує контракти з американськими оборонними компаніями для надання Києва нового озброєння та обладнання.

Ще трохи більше 13,4 мільйона доларів можуть спрямовуватися на заміну і ремонт переданого Україні озброєння, а також для фінансування навчання українців.

Додатково за програмою Foreign Military Financing, яка передбачає виділення грантів на покупку зброї у виробників, проект Джонсона закладає 1,6 мільйона доларів.

Окремо положення законопроекту передбачає, що адміністрація Джо Байдена винна «якомога швидше» передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Водногод президент США може відкласти це рішення, якщо воно «шкодитиме інтересам національної безпеки США».

Що стосується економічної допомоги, то законопроект передбачає виділення 7,85 мільйона доларів у вигляді кредитів до 30 Вересня 2025 року.

Серед умов виготовлення цих коштів-заборона виплат пенсій.

Водногодина після Листопада 2025 року президент США зможе списати 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості за умови, якщо це рішення підтримує Конгрес.

Законопроект Джонсона містить ряд вимог до адміністрації Байдена щодо звітності.

Нагадаємо: раніше Джонсон представивши 4 плани про допомогу США для України, Ізраїлю та Тайваню.