• Нд. Кві 14th, 2024

Польща погодилася частково розблокувати кордон з Україною

Україна спільно з Польщею погодили заходи щодо часткового розблокування кордону. Про це повідомили у прес-службі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

До заходів, які на даний момент сторони вже узгодили, належать:

- Відкриття пункту пропуску «Угринів – Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску.

- Створення у системі «еЧерга» окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Краковець – Корчева». Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо у пункті пропуску як на українській, так і польській стороні.

- Запуск пілотного проекту з реєстрацією в «еЧерзі» безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Ніжанковичі – Мальховіце" строком на один місяць.

- Питання скасування чи змін до «транспортного безвізу» не обговорювалося і не було на порядку денному.

- Водночас польські протестувальники наполягають на функціонуванні «Угринів – Долгобичув» та «Ніжанковичі – Мальховиці» лише для транспорту на реєстрацію ЄС.

«Така позиція є неприйнятною для України та Європейського Союзу, адже це дискримінаційна норма щодо інших країн. Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участю керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада», - наголошується у повідомленні.

Разом з цим, Міністерство відновлення спільно з DG MOVE напрацьовують стратегічні рішення, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напругу у питанні автомобільних перевезень.

Ключовими позиціями є поліпшення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок, пропущених через кордон. Також йдеться про розробку Плану дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розвитку вже готова).

Пояснимо: з 6 листопада польські перевізники оголосили про початок страйку, який, за їхніми словами, триватиме до початку січня 2024 року.

Раніше ми писали, що польські перевізники вимагають перекрити кордон із Україною до кінця року.

Згодом Україна закликала Польщу не допустити блокування кордону польськими перевізниками.
Як наслідок, Україна створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні з Польщею.