• Чт. Гру 7th, 2023

Зеленський анонсував заходи щодо заборони Української православної церкви

10:12 Гру 2, 2022
Джерело: Офис президента

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про заходи проти Української православної церкви, в тому числі доручення внести до Ради законопроект про заборону релігійних організацій, пов'язаних з центрами впливу в Російській Федерації, та активізацію роботи по боротьбі з російськими спецслужбами в українській церкві. Відповідну заяву він озвучив у своєму відеозверненні, опублікованому в Telegram-каналі.

За словами Зеленського, РНБО вжила заходів, які виражені в 5 пунктах.

Першим пунктом РНБО доручила уряду внести до Верховної Ради законопроект про неможливість діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з центрами впливу в Російській Федерації.

Державній службі етнополітики та свободи совісті доручено провести релігієзнавчу експертизу статуту про управління УПЦ на предмет наявності церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом.

Третім пунктом Радбезу доручив перевірити наявність законних підстав і дотримання умов користування майном, яке знаходиться на території Києво-Печерської лаври. Згідно з рішенням РНБО, правоохоронні органи також мають активізувати заходи щодо виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України.

Крім того, санкції будуть введені проти осіб, імена яких, за словами Зеленського, незабаром будуть оприлюднені.

Останнім пунктом український лідер оголосив реформу Державної служби з етнополітики та свободи совісті з метою розширення її повноважень. Зеленський вважає, що ці рішення гарантуватимуть духовну незалежність України.

https://t.me/V_Zelenskiy_official/4245

Нагадаємо, 22 листопада СБУ провела контррозвідувальну діяльність у Києво-Печерській лаврі.

Напередодні з'ясувалося, що ГПУ звинуватила священика Києво-Печерської лаври в поширенні пропаганди.