• Чт. Лис 30th, 2023

Зеленський запропонував запровадити санкції проти виробників зброї з РФ та Білорусі на 50 років

Джерело: instagram.com/zelenskiy_official/

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, який передбачає запровадження санкцій проти виробників зброї з Росії та Білорусі терміном на 50 років. Відповідний проект №10271 опубліковано на сайті Ради 20 листопада.

Згідно з даними на сайті парламенту, Зеленський підписав указ про набуття чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів щодо Росії та Білорусі в оборонно-промисловій сфері.

Відповідно до законодавства, цей документ тепер має підтримати парламент.

Як говорить текст рішення РНБО, санкції мають бути введені терміном на 50 років. Вони передбачають заборону на проведення торгових операцій із товарами, які в Україні підпадають під закон про держконтроль міжнародної передачі товарів військового та подвійного призначення, з резидентами Росії та Білорусі. Причому під заборону підпадають угоди, укладені із залученням резидентів третіх країн.

Також буде заборонено передачу резидентам РФ та Білорусі технологій та прав на об'єкти інтелектуальної власності. Їм пропонується заборонити дії щодо отримання охоронних документів та інші заходи, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності. Усі економічні зобов'язання перед ними припиняються.

«Припинення дії спільних проектів та промислових програм у галузі безпеки та оборони, учасниками яких є резиденти РФ та/або РБ, щодо товарів військового призначення та подвійного використання», - йдеться у документі.

Нагадаємо: 19 листопада Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) про нові санкції проти росіян та низки колишніх українських діячів.