• Нд. Чер 16th, 2024

Зеленський ніколи не піде на заморожування конфлікту - Єрмак

Джерело: Офис президента

Чинна влада України не піде на заморожування війни і триматиме курс на подальше звільнення непідконтрольних територій. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Давосі за результатами обговорень української формули світу, повідомляє «Радіо Свобода».

«Цей президент і ця його команда ніколи не погодиться і не ухвалить жодного заморожування конфлікту. Це неприйнятно для українського суспільства... Україні не потрібні заморожені конфлікти. Україні потрібний справедливий світ. І Україна хоче запобігти будь-яким потенційним агресіям у майбутньому і використовує цю можливість», - сказав він.

Підбиваючи підсумки четвертого раунду переговорів щодо українського плану завершення війни, який об'єднав понад 80 країн та організацій з Європи, Азії, Глобального Півдня, глава Офісу президента зазначив, що у всіх учасників – спільне бачення загальних принципів формули світу, що стосуються незалежності, територіальної цілісності України. та статуту ООН.

Щодо деталей плану, Єрмак зазначив, що буде неправдою, якщо я скажу, що всі позиції абсолютно однакові.

«Важливо, що всі країни, які долучаються дійсно і відверто хочуть взяти участь та допомогти покласти край цій війні та встановити мир. Але є різні думки та ідеї, як це можна зробити. У різних країн – різний досвід... І це добре, тому що універсальна формула та план – це поєднання різних позицій та зусиль, але, знову ж таки, ґрунтуючись на головних принципах, на які спирається міжнародне право та статут ООН», – зазначив чиновник. .

Єрмак також запевнив, що партнери України не підштовхують її до територіальних поступок.

«Партнери вже знають нас і нашу позицію, і поважають її... Я брав участь практично у всіх нарадах на високому рівні, в тому числі лідерів, і ніколи не чув, щоб хтось із наших партнерів обговорював будь-який компроміс з нашого боку. є для нас неприйнятним. Включно з питанням Криму», – резюмував він.

Нагадаємо: 13 січня в Давосі відбулася зустріч радників щодо Формули миру.