• Нд. Чер 23rd, 2024

Водії виплатили понад 300 млн грн штрафів за порушення ПДР зафіксованих автоматично

Автоматична фіксація порушень ПДР в Україні діє з 1 червня 2020 року. За цей час камерами зафіксовано понад 2,3 млн випадків порушень Правил.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький в Facebook.

Зараз на дорогах України функціонують 118 стаціонарних комплексів автоматичної фіксації порушення ПДР, і їх кількість постійно зростає. Автоматична фіксація почала діяти 1 червня 2020 року і на даний час, станом на 6 вересня 2021 року за допомогою таких комплексів поліцейськими винесено 2 млн 313 тисяч 730 адміністративних постанов про порушення Правил.

З цієї кількості водії сплатили 1 млн 952 тисяч 301 постанов - чи 84,3%. Сума сплачених штрафів складає 376 млн 646 тисяч 829 гривень.

Водії стали охочіше і швидше виплачувати штрафи, в зв'язку зі знижкою. Протягом 10 днів з моменту отримання постанови, при сплаті штрафу надається знижка 50%. Якщо штраф не сплачений вчасно, примусовим стягненням коштів буде займатися Державна виконавча служба.

Відносно самих камер, то вони встановлені в аварійно небезпечних місцях - де, за статистикою, найбільше відбувається ДТП із загиблими і травмованими. Як відзначають в Департаменті патрульної поліції, введення автоматичної фіксації покликане поліпшити безпеку дорожнього руху, зменшити аварійність і смертність на дорогах.

За словами Білошицького, за час роботи камер в місцях їх установки вдалося досягти зниження кількості ДТП з постраждалими і загиблими в три рази.

На практиці, водії дійсно почали знижувати швидкість на цих ділянках дороги, щоб уникнути штрафу. Більшою мірою це стосується місцевих водіїв, яким або вже приходили «листи щастя» або вони про це чули.

На превеликий жаль, тільки таким чином можна убезпечити певні ділянки доріг, так як деяких водіїв не лякає ризик зіткнення з іншим автомобілем, занесення або вильоту з моста, але грошей на штраф, стає просто шкода.

Раніше ми вже писали, що в МВС планують впровадження проекту "Фантом". Поліцейські автомобілі прихованого патрулювання без розпізнавальних знаків вийдуть на дороги України найближчим часом. Вони зможуть в автоматичному режимі фіксувати порушення ПДР безпосередньо в транспортному потоці.