• Нд. Чер 23rd, 2024

Автомобілі «Фантом» на дорогах України

Інновація, що запрацює вже цього року, автомобілі – «Фантом». Це автомобілі Національної поліції, без розпізнавальних знаків, що можуть одночасно фіксувати до 50 цілей що пересуваються як в попутному так і в зустрічному напрямку.

Ці автомобілі, як правило, не будуть зупиняти інші ТЗ які порушують швидкісний режим, окрім випадків, коли порушення загрожує безпеці інших учасників дорожнього руху.

Фактично, це будуть пересувні комплекси фіксації перевищення швидкості.

«Законодавчо це було дозволено ще минулого року, але вже 4 автомобілі закуплені, зараз вони обладнуються, і до кінця року вийдуть на вулиці України», - сказав Денис Монастирський на презентації пріоритетних напрямків та проектів МВС.

Наступного року планують закупити та обладнати ще 23 таких автомобілі, а за 2 роки, їх кількість має збільшитися до 100 одиниць.

В Міністерстві наголошують, що не ставлять за мету зібрати більше штрафів, а хочуть, щоб громадяни зрозуміли що контроль буде здійснюватися і це повинно мати профілактичний ефект, запобігаючи порушенню.

Крім порушення швидкості, комплекси що встановлені на автомобілях, будуть автоматично перевіряти автомобілі в пошукових реєстрах, зокрема можуть виявляти номерні знаки – двійники. Також, зможуть виявляти авто, які знаходяться у розшуку поліції або державної виконавчої служби.