• Чт. Чер 8th, 2023

У МЗС України назвали неприйнятними слова президента Хорватії про Крим

13:01 Січ 31, 2023
Джерело: AP

Міністерство закордонних справ України вважає неприйнятними заяви лідера Хорватії Зорана Мілановича, який заявив, що Крим більше ніколи не буде Україною. Відповідну позицію МЗС озвучив офіційний представник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

Коментуючи заяву Зорана Мілановича про Крим, Ніколенко запитав, чи може політик стати президентом своєї країни з такою риторикою в 1990-х роках, "коли Хорватія боролася за збереження своєї державності".

"Чи погодилися б його виборці закривати очі на окупацію частини території своєї країни? Я сумніваюся в цьому. Нагадаю, що через зовнішню агресію Хорватія може втратити третину своїх земель. Однак завдяки героїчній боротьбі хорвати змогли захистити незалежність своєї держави», – зазначив спікер.

Ніколенко наголосив: МЗС вважає неприйнятними заяви президента Хорватії, який фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України.

"Ми високо цінуємо і дякуємо хорватському уряду і хорватському народу за непохитну підтримку українців у боротьбі з агресією Росії", - додав речник МЗС.

Для уточнення: президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Крим більше ніколи не буде Україною. Він також застеріг від протистояння Росії, яка має ядерну зброю.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Foleg.nikolenko.50%2Fposts%2Fpfbid029XhpneUcWTcomjucsn8YBH44q4zqbBcN6i7fREnondYvs5UtsbR7UF9SikoMYBaHl&show_text=true&width=500

Раніше Хорватія відмовилася навчати українських військових у країні.