• Нд. Чер 23rd, 2024

Україна і Швеція почали переговори щодо закупівлі БМП CV90

13:02 Лют 7, 2024 ,

Представники України та Швеції обговорили терміни та умови придбання для України партії БМП CV-90 шведського виробництва. Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства оборони України.

У засіданні взяли участь Міністерство оборони та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Агентство оборонних матеріалів Швеції.

Переговори під головуванням заступника Міністра оборони Дмитра Клименкова відбулися в рамках реалізації заяви про наміри між президентом України і прем'єр-міністром Швеції про посилену співпрацю у використанні Платформи CV-90.

Під час наради представники України та Швеції обговорили фінансові умови та зобов'язання України щодо участі у проекті, а також терміни, умови та механізм закупівлі БМП CV-90.

Зазначається, що у січні 2024 року Агентство оборонних матеріалів Швеції отримало дозвіл свого уряду на проведення переговорів для укладання міждержавної угоди на постачання Україні БМП CV-90.

Варто вказати, що коаліція CV - 90 була сформована з ініціативи Швеції, до неї також дійшли Данія, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія і Чехія. Україна приєдналася до коаліції у вересні 2023 року.

Нагадаємо: Британія і Швеція приєдналися до української коаліції дронів.