• Нд. Чер 23rd, 2024

У Раді зажадали відставки Залужного

Джерело: Офис президента

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Мар'яна Безугла закликала Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного піти у відставку. Відповідну заяву вона оприлюднила на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За її словами, Залужний має піти з посади головкому ЗСУ через відсутність плану задуму на 2024 рік.

«Так, головнокомандувач ЗС України, не зміг надати план задуму на 2024 рік. Ні великий, ні маленький, ні асиметричний, ні симетричний. Військові просто сказали, що їм треба забирати щонайменше 20 тис. громадян на місяць. Ця проблема наростала влітку як на Ставці, так і в парламенті при плануванні бюджету на 2024», - заявила нардеп.

За її словами, у Раді Залужному ставили питання, а під що планувати бюджет, який він бачить війну, а також ставили низку питань щодо фінансування ЗСУ, закладення коштів під ротацію, демобілізації та закупівлі необхідних медичних засобів.

«Ми питали, під що планувати? Як ви бачите війну? Чому створення бригади, а не доукомплектування існуючих? Скільки коштуватиме бригада, нова бригада? Це ще нові штаби, що з бойовими підрозділами? Чи закладати кошти під ротацію та демобілізацію? Що із навчанням? Що із ротаціями? Чому у 2024 не закладено закупівлю турнікетів взагалі, наприклад? Ви розумієте, що один загиблий коштує державі 15 млн грн, а турнікет на кшталт САТ – у 10 тисяч разів менше? Окрім трагедії загибелі як такої», - поділилася вона.

Нагадаємо: раніше колишній заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук заявив, що Зеленський намагається будь-що зберегти владу і розглядає звільнення Залужного.