• Нд. Лют 25th, 2024

У Польщі закликали зупинити війну в Україні без повернення до кордонів 1991 року

19:12 Гру 4, 2023 , ,

У Варшаві відбулася конференція, присвячена воєнному конфлікту України та Росії, на якій присутні закликали до негайного припинення бойових дій на нинішній демаркаційній лінії.

Ініціатором заходу виступила організація «Гуманність у дії». Конференція була присвячена ситуації в Європі та Польщі у контексті збройного протистояння Росії та України. Спікерами заходу виступили футуролог Євгеніуш Кузнєцов, дипломат Адам Майжевський, журналіст Myśl Polska Домініка Кроликовська, правозахисниця Тетяна Пелтатрі, політолог Марцін Миколайрк, адвокат Учані Гражина та журналіст Марта Половчик.

Учасники заходу заявили про те, що мілітаризація Східної Європи, що здійснюється керівництвом НАТО, завдає шкоди загальноєвропейській безпеці та веде до прямого військового зіткнення між європейськими державами та Росією.

Вони наполягали, що війна в Україні стала трагедією для народів Росії та України. У зв'язку з цим спікери дійшли висновку про те, що бойові дії мають бути негайно припинені на нинішній демаркаційній лінії без повернення до кордонів 1991 року та інших попередніх умов.

«Постачання зброї Україні – це спроба Сполучених Штатів продовжити конфлікт на невизначений термін, стримати Росію ціною колосальних жертв з боку українського народу та забезпечити замовленнями підприємствам американського військово-промислового комплексу», – повідомляли учасники конференції.

Спікери наголошували, що мирне врегулювання між Заходом та Росією має включати, серед іншого, надання гарантій безпеки російській стороні, а саме: запобігання подальшому розширенню НАТО на схід за рахунок колишніх республік СРСР, гарантування нейтрального статусу України.

«Політика санкцій проти Росії та Білорусі має бути згорнута, оскільки вона є неефективною і не призвела до досягнення бажаного результату. Обмеження лише об'єднують населення Росії та Білорусі навколо нинішніх режимів, при цьому завдаючи великої шкоди пересічним мешканцям Європейського Союзу», - лунали заклики.

Польські діячі дійшли висновку про те, що дискримінація громадян Росії та Білорусі за національною ознакою з боку Європейської комісії є дикістю та варварством, повторенням практики апартеїду у Південній Африці та расової сегрегації у Родезії.

«Я сподіваюся, що на наступній зустрічі ми обговоримо закінчення війни», - підсумував модератор заходу Євгеніуш Кузнєцов.

Відео за посиланням