• Чт. Гру 7th, 2023

У Латвії збираються обмежити використання російської мови

19:08 Сер 14, 2022

Влада Латвії розробляє закон про обмеження використання російської мови на роботі і в громадських місцях. Про це заявив міністр юстиції країни Яніс Борданс в інтерв'ю DELFI.

На його думку, в країні необхідно ввести заборону на використання російської мови.

"Потрібно встановити заборону на використання мови, яка не є мовою Європейського Союзу, на додаток до державної мови при продажу товарів або наданні послуг. Не виключено, що в телефонних і банківських повідомленнях також буде виключена Російська мова», - заявив Борданс.

Разом з тим міністр вважає, цей закон міг би випливати з мовного референдуму про другу державну мову від 2012 року.

"На практиці довгострокові наслідки русифікації такі, що закріпилася практика одночасного використання латиської та російської мов в повсякденному спілкуванні, місцях надання послуг і на робочих місцях... Цього не слід допускати, за винятком певних випадків, які будуть перераховані в законі. Але суспільству потрібно знати, що Латиська мова повинна використовуватися для ділових відносин, а також для спілкування на робочих місцях», - додав він.

Яніс Борданс вказав, що найближчим часом такий закон може бути направлений на нараду сторін, які формують уряд, після чого можна буде подати його до Сейму.

Міністр підкреслив, що закон також може застосовуватися до оголошень про вакансії, що вимагають знання російської мови.

"Наприклад, в тих випадках, коли роботодавець наймає не менше 50 співробітників і вимагає, щоб принаймні п'ять співробітників знали або використовували мову, яка не є офіційною мовою Європейського Союзу, або ж вважає, що знання цієї мови дасть кандидату перевагу, це треба буде обґрунтувати», - підсумував Борданс.

Нагадаємо, що влада Естонії прийняла рішення, згідно з яким громадянам РФ, які мають шенгенську візу, видану в цій республіці, буде закритий в'їзд в країну.

Згодом у Латвії підтримали ідею заборони видачі віз росіянам.