У Франції звільнили тисячі людей через відмову вакцинуватись

За день після того, як у Франції набула чинності обов’язкова вакцинація від коронавірусу для доглядальників у лікарнях і будинках для літніх людей, а також для рятувальників, близько трьох тисяч невакцинованих співробітників відсторонили від роботи. Ще кілька десятків працівників вирішили звільнитися, заявив у четвер, 16 вересня, міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран в ефірі телеканалу RTL.

Загалом обов’язкова вакцинація зачепить 2,7 мільйона людей, заявив Веран. Серед них, зокрема, персонал лікарень, будинків для літніх людей та пожежники. Починаючи з середи, вони повинні отримати принаймні одну дозу вакцини, а з середини жовтня – бути повністю імунізованими. В іншому разі їхні контракти будуть призупинені, а зарплатня не виплачуватиметься.

За даними AFP, реальне число відсторонених від роботи може бути вищим, ніж назване міністром. Лише в близько 15 державних лікарнях відсторонили від роботи до 1500 працівників. За словами Верана, ті, кого відсторонили від роботи, – переважно обслуговуючий персонал, медиків серед невакцинованих дуже мало.

Найбільше звільнень відбулося в лікарні Ніцци – одночасно майже 450 працівників, через що почалися протести біля будівлі. Тисячі медиків продовжують відмовлятися від вакцини.

З 9 серпня жителі Франції зобов’язані показувати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, довідку про перенесену хворобу або негативний результат тесту при відвідуванні ресторанів, кінотеатрів та інших громадських і культурних закладів, а також під час подорожі в поїздах далекого сполучення і в літаках, що здійснюють внутрішні рейси. Очікується, що з середини жовтня тести на коронавірус у Франції стануть платними.

В Україні, у Чернівецькій області, через недостатню кількість вакцинованого персоналу планують закрити більше половини навчальних закладів.