• Пт. Кві 19th, 2024

У Чернівецькій області хочуть порушити Конституцію та законодавство?

Школам і університетам в Чернівецькій області заборонили переходити на дистанційну форму навчання. Про це заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук в своєму відеозверненні:

«У нас залишилося кілька днів, щоб переконати вчителів, педагогів, що найкраща форма навчання - це очна. Хочу наголосити, що цієї осені не буде дозволено викладання онлайн, жодного дистанційного навчання не буде. Якщо немає 80 відсотків вакцинованих вчителів - школи будуть закриватися на карантин, а діти будуть вимушені сидіти вдома", - наголосив Сергій Осачук.

При цьому на сьогодні на Буковині тільки 36% навчальних закладів - школи, дитсадки, університети та інститути - досягли показника вакцинації серед персоналу в 80%.

Щоб поліпшити показники вакцинації голова Чернівецької ОДА закликав батьківські комітети допомагати переконувати вчителів, викладачів і вихователів в необхідності робити щеплення від коронавируса вже до кінця цього тижня.

Чи не буде дана заборона порушенням ст.53 Конституції України, що має найвищу юридичну силу? В Конституції вказано, що «Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах», а не обмежує дітям доступ до освіти, як це хоче зробити голова Чернівецької ОДА. В Конституції немає виключень щодо карантину, тим більше, щодо кількості вакцинованого персоналу.

Також, не допускаючи вчителів до роботи, буде порушено трудове законодавство.

Згідно зі ст. 46 КЗпП відсторонення працівників від роботи допускається у випадку:

1) появи на роботі в нетверезому стані;

2) появи на роботі в стані наркотичного або токсичного сп’яніння;

3) відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної безпеки;

4) в інших випадках, передбачених законодавством.

Ухилення від обов’язкових медичних оглядів та примусова вакцинація це різні речі. В жодному законі України, немає положення про примусову вакцинацію від коронавірусу.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», обов’язковими щепленнями являються щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу.

Але, у тій же статті вказано, що у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об'єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.

Але варто вказати про саме визначення поняття профілактичного щеплення, що написано у ст.1 вищезгаданого закону:

«профілактичні щеплення - введення в організм людини медичних імунобіологічних препаратів для створення специфічної несприйнятливості до інфекційних хвороб».

Неодноразово доведено, що вакцина проти коронавірусу, не попереджає подальшому захворюванню вакцинованої особи та розповсюдженню вірусу, а тільки полегшує перебіг хвороби. А отже, сам процес вакцинації від коронавірусу, не можна вважати профілактичним щепленням, оскільки воно не відповідає визначенню поняття. Це підтверджує і головний санітарний лікар України Ігор Кузін, вказуючи що вакцина захищає від важкого перебігу, ризику смерті.

З цього випливає, що застосування Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» не є доцільним для відсторонення працівників від роботи у даній ситуації.

Також, на офіційному сайті присвяченому вакцинації вказано, що щеплення добровільні і безоплатні. Але, вищевказаний голова ОДА, практично примушує працівників закладів освіти вацинуватися. Більше того, він залучає до цього батьків дітей, практично шантажуючи їх закриттям освітніх навчальних закладів.

Проконсультувавши наше видання, адвокат Андрій Гожий вказав, що дії голови Чернівецької ОДА можуть підпадати під наступні статті Кримінального кодексу України, а саме:

Стаття 161 ККУ. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками

Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками -

караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю - караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.

Стаття 183. Порушення права на отримання освіти - карається штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тож далі вибір постає перед жителями Чернівецької області, - або вони будуть прогинати свою голову підкорюючись незаконним вказівкам, або будуть відстоювати свої законні права що прописані в Конституції України.