• Нд. Чер 16th, 2024

Суперечлива ситуація з COVID-19 в Україні

В даний момент, Україна може вийти на перше місце за смертністю від COVID-19 серед великих країн Європи.

Про це керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко повідомив під час презентації аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення COVID-19.

«У світі ситуація (з COVID-19 – ред.) погіршується у порівнянні з попереднім тижнем. На попередньому тижні ми говорили, що захворюваність у світі вже переверщує попередній пік захворюваності, і ми бачимо, що цей показник продовжує зростати», - заявив він.

«Україна на другому місці за смертністю після Польщі, на третьому місці – Румунія. Україна протягом наступних двох тижнів може вийти на перше місце за рівнем смертності серед великих країн Європи, у яких населення більш ніж 10 млн осіб», - додав він.

За його словами, в Польщі та Румунії захворюваність та смертність на COVID-19 спадає швидше, ніж в Україні.

В той же час, за прогнозом Київської школи економіки, в Україні через тиждень в "червоній" зоні епіднебезпеки можуть залишитись лише три регіони – Хмельницька, Харківська та Сумська області.

"Через тиждень ми очікуємо, що в Україні в "червоній" зоні залишаться лише три регіони - це Хмельницька, Харківська та Сумська області. Решта регіонів, очікується, що вони вийдуть з "червоного" рівня", - заявив він.

Ганиченко зауважив, що наразі в Україні вже третій тиждень поспіль спостерігається спад рівня захворюваності на COVID-19.

"Наприклад, Житомирська область впродовж тривалого часу стабілізується і впродовж тижня може вийти з "червоного" рівня. Запорізька, Київська та Полтавські області ще не вийшли з "червоного" рівня лише через те, що в них коефіцієнт виявлення випадків інфікування більший за 20%. Очікується стабілізація цього показника через збільшення обсягів тестування, і після цього ці три регіони зможуть вийти з "червоного" рівня", - додав він.

Водночас, дуже складна ситуація відбувається в Індії. Там виявили нові штами коронавірусу, деякі з них ігнорують антитіла в організмі людини. Турція ввела локдаун через погіршення ситуації, хоч і продовжує пускати українських туристів. Через те, що поширення коронавірусу можливо в Україну з вищевказаних країн, та загальний рівень смертності, в сумі з низьким рівнем вакцинації, чи варто послаблювати карантин, і чи не спричинить це нових сплесків захворювання серед населення?