• Нд. Чер 16th, 2024

Що потрібно знати українським туристам в Туреччині під час локдауну?

У Туреччині в останні дні різко погіршилася ситуація із захворюваністю на COVID-19: країна серед світових лідерів за кількістю нових випадків, за добу їх буває до 40 тисяч. З 22 до 26 квітня в країні діяла комендантська година – з 19 години вечора до 5 ранку в будні дні, і цілодобово у вихідні у містах з найважчою ситуацією.

Однак ці заходи не подіяли, і президент Ердоган оголосив, що в Туреччині запроваджують локдаун з 29 квітня по 17 травня з цілодобовою комендантською годиною. Обмеження не стосуватимуться іноземців, які перебувають в країні тимчасово.

У країні на міжміські поїздки тепер потрібно попередній дозвіл, а громадський транспорт можна заповнювати максимум до половини. Навчання у всіх освітніх установах, включаючи з дитсадками, призупинено.

Всі офіси, робочі місця, крім окремо обумовлених з боку МВС, закриті.

Під час локдауна продуктові магазини, ринки працюють з 10:00 до 17:00 з понеділка по суботу.

Люди зможуть відвідувати їх тільки пішки. Працюють чергові аптеки. Кафе і ресторани працюють тільки "на виніс" і на доставку. Ресторани готелів будуть обслуговувати тільки людей, які проживають в них.

Звільнення від обмежень комендантської години буде поширюватися тільки на тих іноземних громадян, які знаходяться в Туреччині тимчасово або як туристи. Зокрема, локдаун в Туреччині не торкнеться українських туристів.

Для всіх інших іноземців, які мають посвідку на проживання, перебувають під тимчасовим захистом або подали заявку на її отримання, дотримання карантинних обмежень буде обов'язковим.

Іноземці, що знаходяться в Туреччині тимчасово, зможуть продовжувати користуватися свободою пересування.

Для того, щоб в'їхати до Туреччини українцям потрібен негативний ПЛР-тест. Крім того, за 72 години до прибуття в країну необхідно заповнити спеціальну електронну форму, потім роздрукувати її або зберегти на смартфоні. Перед посадкою на рейс форму слід пред'явити представнику авіакомпанії, без неї у літак не пустять.

За словами Ердогана, мета локдауну, – знизити кількість нових випадків захворювання до менш 5 тисяч за добу. Якщо цього не зробити, туристичний сезон буде зірвано й економіка Туреччини зазнає величезних збитків.