• Нд. Кві 14th, 2024

Словаччина підписала угоду з Україною про передачу винищувачів МіГ-29

09:03 Бер 18, 2023
Джерело: DW

В.о. міністра оборони Словаччини Ярослав Надь та посол України в Братиславі Мирослава Кастран підписали міжурядову угоду про передачу республікою Києву 13 винищувачів МіГ-29, а також 2 зенітно-ракетних комплексів «Куб». Про це повідомляє інформаційне агентство tasr.

Повідомляється, що Братислава очікує компенсації від США та ЄС за літак, поставлений в Україну. За даними словацьких ЗМІ, Вашингтон повинен поставити Братиславі військову техніку на суму 700 млн доларів, а ЄС зобов'язується виплатити 200 млн доларів зі спеціального фонду.

Як додає портал "Правда", в.о. прем'єр-міністра Словаччини Едуард Хегер з цього приводу повідомив, що за підсумками позачергового засідання кабінету міністрів провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Він, за словами Хегера, високо оцінив зусилля Братислави щодо зміцнення обороноздатності своєї країни і запросив главу словацького уряду відвідати Україну.

Нагадаємо: напередодні уряд Словаччини вирішив відправити Україні винищувачі МіГ-29, виведені зі складу національних ВПС у серпні 2022 року.