• Пт. Чер 21st, 2024

«Скіфське золото» повернулося до України

Джерело: AP

Нідерланди передали Україні «скіфське золото» з музеїв Криму, яке вирушило на виставку до країн ЄС у 2013 році. Про це повідомляє Telegram-канал Державної митної служби України.

«Прямо зараз вантажівка із 2694 кг культурних цінностей, відомих під загальною назвою „Скіфське золото“, в'їхала на територію Києво-Печерської Лаври, де у Скарбниці Національного музею України київські митники зроблять ідентифікацію скарбів», — повідомило відомство.

Пояснимо: наприкінці 2013 року колекція вирушила на виставку «Крим — золотий острів у Чорному морі» до Німеччини, після чого скарби були представлені Нідерландам.

До цього часу колекція знаходилася в музеї Алларда Пірсона в Нідерландах.

У колекцію входять 2 тис. предметів із чотирьох кримських музеїв. У тому числі шолом, меч і піхви до нього, розписний вівтар із поховання скіфського царя Скилура в мавзолеї Неаполя Скіфського в Сімферополі, статуя змієного богині скіфів, а також китайські лакові скриньки з Усть-Альмінського могильника, прикрашений.

Нагадаємо: про те, що «скіфське золото» повернуть Києву, Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило 22 листопада.

Раніше ми писали, що Апеляційний суд Амстердама виніс ухвалу у справі про «скіфське золото», яке розглядалося протягом семи років. Згідно з рішенням суду, колекцію кримських музеїв має передати державі Україна.