• Пт. Чер 21st, 2024

Мінкульт України домовився з музеєм Нідерландів про передачу скіфського золота

Джерело: AP

Музей Алларда Пірсона в Амстердамі передасть Україні колекцію скіфського золота, що там експонувалася. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України у Telegram-каналі.

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – процес знаковий та багатогранний. Він поєднує як правову, так і музейну справи, як дипломатичну, так і логістичну діяльність», — наводяться слова голови Мінкультури України Ростислава Карандєєва.

У міністерстві наголосили, що музей Алларда Пірсона не стягуватиме з України вартість дев'ятирічного зберігання експонатів.

Вкажемо: Скіфське золото – колекція із 2 тис. експонатів. Чотири кримські музеї передали її для виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» нідерландському музею Алларда Пірсона у лютому 2014 року.

Раніше ми писали, що Апеляційний суд Амстердама виніс ухвалу у справі про «скіфське золото», яке розглядалося протягом семи років. Згідно з рішенням суду колекцію кримських музеїв мають передати державі Україна.