• Ср. Чер 12th, 2024

Сенат Швейцарії дозволив реекспорт озброєння в Україну

16:06 Чер 7, 2023

Сенат Швейцарії підтримав поправку, яка дозволяє реекспортувати швейцарську зброю та боєприпаси в Україну. Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

«Країнам, які купують швейцарську військову техніку, має бути дозволено на певних умовах реекспортувати її до країн, залучених до збройних конфліктів. Рада кантонів підтвердила цю позицію в середу 22 голосами проти 17 при чотирьох, що утрималися», — зазначено в релізі.

Зазначається, що оскільки деякі представники лівих, центристів та Народної партії проголосували проти, депутатам Національної ради доведеться повернутися до цього питання.

Відповідно до проекту, передачу швейцарської військової техніки з третіх країн можуть дозволити до держави, де ведуться бойові дії, якщо вона скористається «своїм правом на самооборону відповідно до міжнародного права».

«Країни-покупці, як і раніше, мають підписати декларацію про неприпустимість реекспорту. Але цей термін буде обмежений п'ятьма роками для держав, які поділяють цінності Швейцарії та мають порівняльний режим експортного контролю. Нове становище матиме зворотну силу», — наголошується у заяві.

Нагадаємо: 2 червня депутати Національної ради парламенту Швейцарії відхилили ініціативу парламентської комісії з політики безпеки, яка пропонувала дозволити, всупереч нейтральному статусу країни, реекспорт зброї в Україну.