• Пт. Чер 21st, 2024

Розслідування нападу на Руслана Коцабу залежить від вказівок Авакова – адвокат

За інформацією отриманою від пресслужби поліції Івано-Франківська, нам стало відомо що одразу після скоєння нападу, на місце події прибули патрульні поліцейські та слідчо-оперативна група. Відомості за цим фактом внесено до ЄРДР за попередньою кваліфікацією ч.2 ст 296 ККУ хуліганство.

Цією статтею передбачено покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Поліція вбачає в нападі на журналіста Руслана Коцабу виключно 296 статтю ККУ,  хуліганство, хоча на перший погляд існують досить важкі ушкодження. Шеф-редактор видання «Правовий Контроль» звернувся до адвоката Руслана Коцаби Тетяни Монтян з запитанням, що їй наразі відомо про цю ситуацію.

Про ушкодження ще нічого не відомо, оскільки ще не пройдена експертиза, і казати про тяжкість тілесних ушкоджень можливо буде тільки після висновку експертизи, яку він (Руслан Коцаба, - ред.) зараз проходить.

Руслан сказав, що впізнав у сусідньому купе ватажка цього угрупування.

Так, він мені теж сказав що ця особа їхала з ним з самого Києва. Можливо це співпадіння, що цей куратор з ним їхав, а можливо хтось здав, що був куплений квиток на ім’я Руслана і тільки тоді вже сів куратор. А можливо це випадковість, і тоді вже цей куратор бачачи що це Руслан, організував телефоном цю групу осіб на платформу.

Питання в тому, що він розповість, звичайно якщо поліція буде щось робити.

На вашу думку, Івано-Франківська поліція здатна довести цю справу до належного розв’язання?

Це залежить від того, які вказівки дасть Аваков поліції. В принципі, «Правий сектор» це не поліція, а СБУ, і зараз у нього конфлікти з Бакановим, тому я нічого не виключаю.  

Тобто, навіть можливо що буде покарано винних?

Все залежить від того, на якій стадії конфлікт зараз у Авакова з СБУ і з офісом президента і які взагалі плани у Авакова.

Це вже не перший напад на Руслана, чи не доречно йому попросити можливо якусь державну охорону для забезпечення безпеки?

Попросити можна все що завгодно, а от чи дадуть, це інше питання. Я вважаю що сенсу в цьому абсолютно ніякого. Ну скільки його будуть охороняти? Рік, два. Постійно ходити навіть в туалет з охороною, який сенс?

Все що вони хотіли, це зробити піар і полякати, все як завжди, нічого особливого. Якщо б його хотіли вбити, то робили б це не публічно і не демонстративно.

 Вважаю що кваліфікація ще потрібна 171, перешкоджання законній діяльності журналіста. Бо очевидно що його переслідують саме як журналіста і ніяк інакше. Тим більше що вони (група активістів, - ред..) кричали на відео що переслідують його саме за те, що він працює на неправильному каналі Медведчука. Тобто там 171 просто абсолютно очевидна.

Стаття 171 ККУ Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, передбачає, частиною другою:

Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю, - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Частиною третьою:

Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, - караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Редакція «Правового Контролю» продовжить слідкувати за розвитком подій.