• Нд. Лют 25th, 2024

Виробництво боєприпасів для ЗСУ затримується через дефіцит комплектуючих в ЄС - ЗМІ

10:03 Бер 19, 2023
Джерело: AP

Виробництво боєприпасів для України та їх постачання затримуються через значний дефіцит вибухових речовин в Європейському Союзі. Про це повідомляє Financial Times.

За її словами, ЄС не в змозі швидко виконувати замовлення для України через мізерні поставки пороху, пластикових вибухових речовин і тротилу.

Financial Times зазначає, що військовий конфлікт в Україні оголив недостатні запаси зброї в Європі та слабкі потужності внутрішнього виробництва, виснажені десятиліттями недоінвестування.

На думку європейських чиновників, головна проблема полягає в тому, що оборонна промисловість країн ЄС знаходиться не в кращому стані для великомасштабного військового виробництва.

Європейські виробники зброї попереджають, що збільшення попиту на боєприпаси може призвести лише до зростання цін, які зросли на 20% у 2022 році, але не до збільшення обсягів виробництва. Як уточнює газета, більшість заводів, які виробляють боєприпаси і комплектуючі до них, вже працюють на повну потужність. Збільшення обсягів виробництва займе не менше трьох років.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ЄС має намір взяти на себе зобов'язання поставити Україні 1 млн снарядів до кінця року.