• Пт. Тра 24th, 2024

Прем'єр Чехії: ми вже законтрактували 180 тисяч снарядів для України

Джерело: EPA

Чехія В рамках своєї ініціативи вже уклала контракти на поставку 180 тисяч артилерійських боєприпасів для України і зараз працює над оформленням ще 300 тисяч. Про це в колонці для Financial Times написавши чеський прем'єр-міністр Петро Фіала перед своїм візитом до Вашингтона.

«Ситуація в Україні критична. У них закінчуються боєприпаси, а це означає, що вони змушені щодня приймати складні рішення. Це надзвичайно ускладнює для них утримання лінії фронту-тієї самої лінії-від якої залежить безпека і майбутнє всієї Європи»,- пише глава уряду Чехії.

За словами Фіали, успіх чеської ініціативи з пошуку снарядів для України пояснюється її «оманливою простотою».

«Ми працюємо над тим, щоб отримати ще 300 тисяч снарядів, і вже уклали контракти на перші 180 тисяч. Вони будуть доставлені на Український фронт у найближчі місяці»- - зазначив він.

Прем'єр Чехії вказавши, що до ініціатив приєдналися близько 20 країн, при цьому згадавши тільки данину і Нідерланди.

За словами Фіали, Чеська ініціатива також дає Заходу годину на пристосування до нової ситуації, в якій «війна змінює наш світ».

«Ми повиннізвикнути до того, що відповідальна політика безпеки повиннапередбачати значно більші інвестиції в оборону, щоб стримувати нападника»,- додав він.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Чехія зібрала кошти для закупівлі перших 300 тисяч снарядів для України.