• Нд. Чер 23rd, 2024

Представник ОБСЄ в Україні констатувала погіршення ситуації на сході України

Представник голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ Хайді Грау після зустрічі ТКГ 21 липня констатувала погіршення ситуації з безпеки на сході України.

"Доводиться констатувати, що ситуація з безпекою в останні місяці продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого перетворюється в гарячу точку. Крім того, СММ продовжує фіксувати збільшення використання важкого озброєння", - заявила Грау, інформує прес-служба ОБСЄ.

Також, учасники Гуманітарної робочої групи обмінялися оновленими списками розшукуваних осіб. Вони також обговорили «процесуальне очищення» щодо звільнених. В черговий раз не вдалося домогтися прогресу в питанні відкриття нових пунктів пропуску у Золотому і Щастя Луганської області. Остання частина дискусії була присвячена темі зниклих без вісті.

Також, посол Хайді Грау заявила, що дане засідання було останнім для неї в якості Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі. Вона подякувала своїм співробітникам і колегам за великий внесок в їх спільну роботу. Наступником Хайді Грау став посол Мікко Кіннунен, який заступає на посаду 1-го серпня.