• Ср. Чер 12th, 2024

Нідерланди планують передати Україні 24 винищувачі F-16

Джерело: Укринформ

Нідерланди планують передати Україні понад 20 винищувачів F-16, причому перші поставки повинні розпочатися вже в цьому році. Про це сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає «Укрінформ».

«Загалом ми збираємося передати 24 винищувачі F-16. Смороду будуть передані Україні, як тільки все буде готово. Цей момент залежить від підготовки українських пілотів і технічного персоналу, а також, звичайно, від інфраструктури»,- зазначила міністр.

За її словами, передача викривачів українським військовим-це спільна робота з Данією, США, Україною та іншими країнами.

«Це важко, це важко, але це станеться. Наша коаліція сподивається, що вже цього літа ми зможемо почати поставки винищувачів F-16, спочатку Данських, а потім і нідерландських»,- додала Оллонгрен.

Крім того, нідерландський міністр прокоментувала чуйки, що вона разом з прем'єром Марком Рютте особисто просили США допомогти Україні з F-16.

«Скажемо, ми обговорювали всі можливості з нашими партнерами та друзями. На мою думку, важливо ті, що ми разом з США і Данією змогли прийняти це рішення. З тих пір ми дуже наполегливо працювали, щоб забезпечити його виконання»,- резюмувала вона.

Нагадаємо: у Британії українські пілоти завершили базове навчання управління F-16.