• Нд. Лют 25th, 2024

МОЗ просить припинити планові госпіталізації в Україні

16:12 Гру 4, 2022

МОЗ закликає тимчасово призупинити планові госпіталізації до медичних закладів по всій Україні через можливі аварійні відключення електроенергії, тепла та водопостачання. Про це йдеться в листі міністерства, який надійшли обласна та Київська міська військові адміністрації, пише "РБК-Україна".

"Міністерство охорони здоров'я України у зв'язку з триваючою повномасштабною збройною агресією Російської Федерації, а також можливою роботою в екстремальних умовах (аварійне відключення електроенергії, водопостачання та централізованого опалення) просить призупинити планові госпіталізації до закладів охорони здоров'я для подальших рекомендацій", - йдеться у листі.

З опублікованого документа також випливає, що МОЗ просить перевірити наявність у медичних закладах аварійного/резервного електропостачання, джерел теплопостачання, стан генераторів, наявність паливних, водо- та продовольчих запасів, медикаментів за 1 місяць роботи та іншого.

Керівник прес-служби Департаменту охорони здоров'я КМДА Наталія Вишневська пояснила, що рішення про планову госпіталізацію приймає лікар.

«Є деякі умови - не термінові, коли, наприклад, зволікання навіть з плановим лікуванням може ускладнити лікування певної патології пізніше. Тоді лікар може прийняти рішення про госпіталізацію. І ніхто йому не скаже, що ця справа спланована або незапланована. Це добре налагоджений механізм. Ми вже використовували його під час спалаху COVID-19", - сказала Вишневська.

Нагадаємо, Кабмін продовжив карантин з приводу COVID-19 в Україні до кінця року.