• Пт. Чер 21st, 2024

Китай заборонив криптовалюту

Китай заборонив усі кріптовалютні транзакції і пообіцяв викорінити Майнінг цифрових активів, завдавши найважчий удар галузі, - передає Bloomberg.

Угоди, пов'язані з криптовалютою будуть вважатися незаконною фінансовою діяльністю, включаючи послуги, що надаються офшорними біржами, заявив Народний банк Китаю на своєму веб-сайті. Він додав, що криптовалюта, включаючи біткойн і Tether, не є фіатною валютою і не можуть бути в обігу.

Китайські офіційні особи мають намір і далі припиняти криптовалютну торгівлю через її зв'язки з шахрайством, відмиванням грошей і надмірним використанням енергії. У Китаї вже діють правила, що забороняють банкам пропонувати послуги, пов'язані з криптовалютою. Щоб обійти такі правила, трейдери перейшли на позабіржові платформи і офшорні біржі.

Величезне споживання енергії криптовалюти також є однією з причин, по якій галузь піддається ретельній перевірці. В окремій заяві китайське агентство економічного планування заявило, що викорінення Майнінг криптовалюти є невідкладним завданням, а прийняття суворих заходів важливо для досягнення цілей щодо викидів вуглекислого газу.

Згідно Кембріджського індексу споживання електроенергії в біткоїнах, в країні зосереджена велика концентрація світових крипто-майнерів, і зовсім недавно, в квітні, на неї припадало 46% світового хешрейта, що є показником обчислювальної потужності, використовуваної для майнінгу і обробки.

Варто додати, що ще в 2017 році, Китай заявив про створення власної криптовалюти, позбавленої головного недоліку вільних криптовалют - відсутність прив'язки до реальних цінностей. Про це заявляв директор Інституту дослідження цифрової валюти при Народному банку Китаю.

За його словами, наявність державної цифрової валюти стабілізує національні фіатні (підкріплені авторитетом держави) валюти і зміцнить фінансовий стан країни. Але, очевидно, щось пішло не так.