• Нд. Лют 25th, 2024

Кулеба анонсував заходи ЄС щодо придушення здатності РФ виробляти ракети та безпілотники

Джерело: РБК-Украина

До анонсованого 12-го пакету санкцій Європейського Союзу включено заходи, спрямовані на придушення здатності РФ виробляти ракети та безпілотники. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозефом Боррелем у Брюсселі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Чотири важливі рішення перебувають у стадії розробки. Пакет санкцій, про який згадав Жозеф, - ми цінуємо зусилля, що продовжуються. Я хотів би підкреслити один конкретний елемент цієї пропозиції про санкції, а саме заходи, спрямовані на придушення здатності Росії виробляти ракети та безпілотники. Деякі з цих заходів уже включені в пакет, і ми з нетерпінням очікуємо на їх прийняття державами-членами», - сказав Кулеба.

За його словами, очікується рішення щодо використання заморожених російських активів з метою відновлення України.

Міністр додав, що рішення щодо запуску нового українського фонду для забезпечення макрофінансової допомоги Україні.

«Але, перш за все – перше та головне – це, звичайно ж, рішення про відкриття переговорів про вступ України до Європейського Союзу. І я можу підтвердити, що ми із Жозефом докладно обговорювали це питання», - розповів глава МЗС.

Кулеба констатував, що продовжується робота з державами-членами над ухваленням цього рішення.

Нагадаємо: делегація України не братиме участі у міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ.