• Пт. Чер 21st, 2024

Голодування в тюрмі не пройде, - нагодують примусово

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування".

Метою законопроекту є визначення правових підстав для затвердження порядку та видів примусового годування, а також умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, які відмовляються від прийняття їжі (оголошують про голодування).

Згідно з документом, засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, можуть годувати примусово на підставі ухвали суду.

Суд має керуватися висновком лікаря про те, що такому засудженому загрожує значне погіршення стану здоров’я та існує очевидна загроза його життю. Застосування примусового годування без ухвали суду забороняється.

Начальник установи виконання покарань після встановлення факту відмови від прийняття їжі засудженим повинен з’ясувати причини такого вчинку та протягом однієї доби письмово поінформувати прокурора, який здійснює на відповідній території нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах,

Засуджений, який відмовився від прийняття їжі, з моменту встановлення такого факту має перебувати під постійним наглядом лікаря.

Порядок та види примусового годування, а також умови тримання узятих під варту осіб, які відмовляються від прийняття їжі, встановлюються Кабінетом Міністрів України.