• Пт. Чер 21st, 2024

Гауляйтери в Україні: минуле та сучасне

00:02 Лют 4, 2023

Служба безпеки щодня працює над тим, щоб колаборанти, агенти та інші поплічники РФ отримали справедливе покарання. І щоб тимчасово окуповані території чимшвидше були звільнені, а всі українці почували себе в безпеці. Ми продовжуємо нищити російських окупантів на фронті та викривати колаборантів. Мета українських захисників незмінна – Перемога. А на кожного, хто спробує допомагати агресору чи шкодити безпеці країни, чекають суд і справедливе покарання.Але ворог не дрімає, він постійно шукає агентів для виконання поставлених у Кремлі цілей.

Яскравий приклад тому – гауляйтери російських загарбників на тимчасово окупованих територіях України. Деяким із них уже повідомлено про підозри за відповідними статтями Кримінального кодексу України. Тож робота СБУ триває – ми і надалі продовжимо представляти інтереси держави у подібних судових справах, щоб дії осіб та партій, які завдають шкоди безпеці України, отримали відповідну правову оцінку.

З початку повномасштабної війни українські блогери проводять паралель між сучасною Росією та тимчасово окупованими територіями та нацистською Німеччиною. Глави міст і регіонів називаються гауляйтерами, тобто ставлениками нацистського режиму України, що мають в сучасних реаліях майже необмежену владу. Перед ними стоїть лише певне завдання від фюрера – не здавати території, прикриваючись «живим щитом» з мирних жителів, а все інше – на їх розсуд.

Для всієї цієї рашистськой машини необхідні були люди, які були б вірні ідеології і без всяких докорів сумління змогли б виконати будь-який наказ, нехай навіть суперечить людяності і моралі. Саме тому сучасні російські нацисти, спираючись на досвід своїх попередників з Третього Райху, дуже трепетно ставляться до відбору людей для такої справи, вибираючи тільки людей з повністю промитими мізками, здатними виконувати будь-які накази ботоксногофюрера.

Продовжимо наші історичні паралелі. На окупованих територіях у третьому Райху існував інститут гауляйтерів. Вони були елітою в націонал-соціалістичній німецькій робітничій партії. Ляйтер перекладається з німецької як "правити", а гау є найменуванням партійних округів, також використовується у німців як позначення території.
Гауляйтер мав дуже широкий ряд повноважень, будучи повноцінним правителем області, на яку він був призначений. Йому підпорядковувалися всі, починаючи від людей, які не перебували в парії і закінчуючи партійними структурами і політпрацівниками. Строго кажучи, гауляйтери наділялися необмеженими повноваженнями і могли робити все, що вважатимуть за потрібне на території свого гау.

Наприклад, гауляйтер міг спокійно скасувати подію, якщо вона не відповідала ідеалам партії. Іншими словами, гауляйтери були справжнісінькими імперськими намісниками, які бездоганно виконували волю фюрера. І тоді і тепер.

Гауляйтери призначалися особисто Гітлером, який визначав кожного для виконання поставленого саме йому завдання. Керівник ніс відповідальність особисто перед фюрером, при цьому при невиконанні свого завдання йому загрожувала справжнісінька загроза для його життя, так як невиконання наказів фюрера могло каратися стратою.

Головним гауляйтером України Гітлер призначив Еріха Коха. Про нього треба сказати кілька слів. Правління Коха в окупованій Україні відзначалося винятковою жорстокістю. Він вважав Україну не національним, а територіальним поняттям, з цієї причини вибрав столицею Райхскомісаріату України Місто Рівне, а не Київ. Кох вважав українців «недолюдями» та всіляко поширював ненависть між німцями та українцями. Те ж саме роблю і сучасні рашисти-неонацисти.

Відомо, що управління Коха в Україні відрізнялося винятковою жорстокістю. За час свого правління знищив близько 4 млн.жителів України, ще понад 2,5 млн. чол. були депортовані до Німеччини як «остарбайтери».

Як і сучасні нацисти з РФ, Кох вважав, що Україна – територіальне, а не національне поняття. За свідченням радянського розвідника м. Кузнєцова, який мав намір вбити Коха (але не зумів виконати план через велику кількість охорони), Кох заявив йому при зустрічі наступне: «мені потрібно, щоб поляк при зустрічі з українцем вбивав українця і, навпаки, щоб українець вбивав поляка. Якщо до цього по дорозі вони пристрелять єврея, це буде якраз те, що мені потрібно. Деякі надзвичайно наївно уявляють собі германізацію. Вони думають, що нам потрібні росіяни, українці та поляки, яких ми змусили б говорити німецькою. Але нам не потрібні ні росіяни, ні українці, ні поляки. Нам потрібні родючі землі".

Воістину, без коментарів. Рашистам теж необхідно знищити нашу націю, нашу культуру та ідентичність, а після цього захопити наші чорноземи. Окуповані території нещадно грабувалися-від чорноземів до творів мистецтва. Було вивезено до Німеччини величезну кількість пам'яток культури. А що відбувалося в Херосоні? Там і музеї пограбували, і в цілому займалися знищенням пам'яток культури.

Після радянської окупації України в 1944-1945 Кох став гауляйтером Східної Пруссії (тобто анексованого СРСР Кенігсбергу). А після поразки Німеччини жив інкогніто в Британській зоні окупації. У 1949 був викритий і виданий польському уряду. Судовий процес над ним тривав десять років. Суд над нацистом почався тільки в 1958 році у Варшаві-Коха звинуватили в знищенні 400 000 поляків Східної Пруссії, але не згадали про його злочини в Україні. У 1959 році засуджений до смертної кари, проте вирок так і не був виконаний, нібито через його слабкий стан здоров'я. Утримувався в польській в'язниці Барчево в досить комфортних умовах: мав телевізор, бібліотеку, отримував із Заходу журнали та медикаменти.Жив собі наче у санаторії.

В результаті Еріх Кох став останнім нацистським лідером, доживши до 1986 року. Помер у віці 90 років, так і не зазнавши покарання за свої злочини в Україні. Коментарі зайві.

Але якщо Еріха Коха так і не наздогнала справедлива кара, то його послідовників з РФ чекає інша доля.
Так, на Херсонщині, в окупованій Каховці, було підірвано гауляйтера Андрія Штепу, який був ставлеником Кремля у селищі Любимівка. За даними преси, так званий голова селища Любимівка на лівому березі Дніпра в Херсонській області “загинув під час підриву автомобіля”. Перед цим гауляйтеромЛюбимівки Кремль назначив саме Штепу.

Штепа згорів у автомобілі заживо. У липні херсонське видання Мост повідомляло, що після “призначення” гауляйтера Любимівської громади Херсонської області у селі Василівка почався терор. За даними журналістів, Штепа мав конфлікти з місцевим населенням, тому розповідав російським військовим адреси українців, щоб мати можливість помститися.Але а в результаті відправився на «концерт Кобзона» сам.

Інший російський поплічник має вже скоро відправитися за грати. Так, за матеріалами СБУ підозру отримав ще один «гауляйтер» росіян на тимчасово окупованій території Чорнобаївської ОТГ у Херсонської області. Його звати Юрій Турульов, і він – колишній керівник місцевої автостанції. Чоловік добровільно погодився на пропозицію окупантів очолити незаконний орган влади та обійняв посаду т.зв. «голови адміністрації Чорнобаївської територіальної громади Херсонської області». «Гауляйтер» не просто був і є прихильником «русского мира», але й займався переслідуванням проукраїнськи налаштованих мешканців і незаконно розпоряджається комунальним майном.

Наразі йому оголошено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Зраднику загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Інший гауляйтер, отримавши долность, зайнявся збиранням багатств. Йдеться про призначеного окупантами гауляйтера Іванівської громади Генічеського району Херсонської області Олександрі Васалатом, який відразу отримав паспорт громадянина рф та почав грабути місцевих жителів. У одного з місцевих лікарів він відібрав машину, а в одного з суддів «віджав» квартиру й поселився в ній разом зі своєю новою коханкою.

Журналісти-розслідувачі з’ясували, що Олександр Васалатий народився 10 вересня 1983 року в Криму, там і виріс. До призначення гауляйтером в Іванівці про нього нічого не чули. Рідні Васалатого в радянські часи проживали на Росії, однак уже давно переїхали до села Нижні Торгаї Нижньосірогозької територіальної громади Генічеського району. Рідний дядько гауляйтера довічно позбавлений волі та сидить у в’язниці в одній з північних областей України. Сам Васалатий раніше втік із Криму через проблеми з законом. Але цей злочинець проявив собі саме як злочинець і в Україні. Тому йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за колабраціонізм.

Окупаційна влада на Херсонщині «віджимала» приватний бізнес у місцевих підприємців. Загарбники намагалися привласнити регіональні АЗС, щоб на них продавати завезене з Криму пальне.Про це свідчить перехоплена СБУ розмова між гауляйтером Генічеська Геннадієм Сиваком і так званим радником «голови» Криму Рустемом Німетуллаєвим: «Если можно будет работать через заправки брошенные, сегодня же никто туда бензин не возит? Нет! Ну, по законам «спецоперации» можного льзоватьсяими. Мы завозим, сливаем и продаем», – пропонує Німетуллаєв. Генічеський гауляйтер охоче погоджується з пропозицією, але переймається щоб «бабло из под носа не увели…», бо не хоче залишитись без додаткового «заробітку». «Ну, надо же персонал… Ты же понимаешь в чем проблема?! Лавандос, как? То есть, мне нужно организоватьинкассацию, аудит, чтобы они ничего не перли…» – каже колаборант.

Тож ідеї «русского міра» розраховані хіба що на глядачів росТБ. А українські території їм потрібні, щоб грабувати нашу країну у промислових масштабах, так як у свій час це робили німецькі націсти-окупанти.

Наведемо яскравий приклад цього. СБУ повідомила про підозру гауляйтеру окупантів в Енергодарі: наказав вивезти майже 140 тисяч тонн зерна. Псевдопосадовець працював над встановленням окупаційного режиму, видавав злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях.

Наразі СБУ розслідує за фактом масштабного привласнення окупаційним режимом майна великих українських сільгоспвиробників Кам’янсько-Дніпровського району та Енергодара на понад 1,89 млрд грн. Встановлено, що гауляйтер прийняв рішення про скасування всієї структури органів виконавчої влади Енергодарської міськради.Натомість затвердив структуру так званої «адміністрації Енергодару», до складу якої «ввів» представників незаконних військових формувань і військовослужбовців ЗС РФ. А в травні він видав розпорядження про обов’язкову передачу окупаційній владі майна та зерна підприємств АПК. Псевдопосадовцю повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу.

Отже сучасні рашисти багато у чому наслідують німецьким рашистам. Вище ми вже писали про те, що гауляйтерита їх підручні здавали українських патріотів і націоналістів російським катам. Після цього вони потрапляли в спеціально обладнані катівні. Так, уході розслідувань на де-окупованій Херсонщині СБУ виявила ще одну катівню рашистів у звільненому Херсоні. Під час стабілізаційних заходів у деокупованому Херсоні співробітники СБУ та Нацполіції виявили ще одну катівню російських окупантів. Рашисти з відома та згоду місцевих гауляйтерів у нелюдських умовах утримували там українських патріотів та націоналістів, які відмовлялися співпрацювати з ворогом. Херсонців допитували та жорстоко катували. У ході огляду катівні правоохоронці виявили предмети, які прямо вказують на ознаки тортур.

СБУ виявила ще одну катівню рашистів на звільненій Миколаївщині. Служба безпеки встановила місцезнаходження ще однієї катівні російських загарбників під час стабілізаційних заходів у звільнених районах Миколаївської області. «Об’єкт» був облаштований на території захопленого приватного будинку в окупованому селищі Олександрівка. У застінках рашисти насильно тримали і жорстоко катували місцевих жителів, які відмовились співпрацювати з ворогом.З людей намагались «вибити» адреси перебування українських патріотів, зокрема учасників руху опору.Потерпілих душили поліетиленовими пакетами, били важкими предметами і застосовували електрошокер.

Під час огляду катівні правоохоронці виявили «знаряддя» тортур. Крім того, встановлено українських громадян, яких рашисти протягом місяця незаконно утримували і катували українських патріотів.
Наразі проводиться комплекс слідчо-оперативних заходів, щоб задокументувати всі злочини окупантів, встановити винних та притягнути їх до відповідальності.

У міру звільнення територій від російських окупантів стають відомими все більше і більше фактів злочинів як призначених Путіним гауляйлерів, так і х пособників. Деякі з них вже перебувають в місцях позбавлення волі, інших чекає подібна ж доля. Але ми повинні зробити все, щоб жоден з них не пішов від покарання, як свого часу кат та гауляйтер України Еріх Кох.

Євген Кузнєцов,
Голова Союзу воїнів-добровольців

.