• Сб. Гру 3rd, 2022

Велика Британія поставила Україні модернізовані версії ракет Brimstone - ЗМІ

10:11 Лис 22, 2022
Джерело: theuk.one

Велика Британія поставила Україні модернізовані високоточні ракети Brimstone 2, дальність пуску яких вдвічі більша, ніж у раніше переданих ракет Brimstone першого покоління. Про це газета The Daily Telegraph.

Уточнюється, що оснащені лазерною системою самонаведення традиційно запускаються Королівськими ВПС з винищувачів "Торнадо" і "Тайфун", але Збройні сили України використовують вантажівки як мобільні пускові установки. Видання зазначає, що вартість однієї ракети Brimstone 2, яка надійшла на озброєння Королівських ВПС в 2016 році, оцінюється приблизно в 175 тисяч франків (207 тисяч доларів в еквіваленті). Дальність польоту ракети, запущеної з літака, становить 60 км, але при запуску з наземних платформ - близько 12 км.

До речі, в середині жовтня також стало відомо, що британський уряд постачатиме Україні ракети середньої дальності AIM-120 (Advanced Middle-Range Air-to-Air Missile, AMRAAM) для американських зенітно-ракетних комплексів NASAMS. Крім того, Лондон пообіцяв кожні чотири місяці навчати 10 000 українських воїнів на тритижневих навчальних курсах.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Києва заявив про готовність Лондона постачати українським збройним силам комплекти зимової техніки.