• Нд. Чер 23rd, 2024

ЗМІ: Зеленський обговорює військові питання в обхід Залужного

Президент України Володимир Зеленський обговорює військові питання з деякими генералами, оминаючи головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, що демотивує останнього. Про це пише видання "Українська правда" з посиланням на джерела в оточенні Залужного.

Зазначається, що Зеленський фактично створив паралельні треки для спілкування з командувачами різних родів військ, що відбувається в обхід Залужного.

За словами співрозмовника видання, близького до головнокомандувача ЗСУ, в Офісі президента України генералів ділять на «хороших», лідером яких є командувач Сухопутних військ Олександр Сирський, та близьких до Залужного «поганих». Така ситуація заважає Залужному командувати військами, зазначає інсайдер.

«Прямий контакт із командувачами прискорює роботу для президента, але дестабілізує роботу головкому ВСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба що на ставках, якщо дізнається взагалі», - йдеться у публікації.

Іншим прикладом політичної поведінки Зеленського стала гучна медійна історія про чищення серед обласних військкоматів. Там нагадали, що після розслідування «Української правди» щодо нечуваного збагачення на війні одеського військкома президент вимагав звільнити всіх керівників обласних центрів комплектації та перевірити їх стан.

«Керівник ГБР Сухачов прийшов улітку на Ставку і почав доповідати, як класно звільнили військкомів. І після нього слово дали Залужному, який прямо вишукано мокнув: "Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані щодо мобілізації". А там різке падіння по всіх областях», - розповідає на умовах анонімності один із учасників того засідання.

Нагадаємо: раніше народний депутат VIII скликання, колишній заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук заявив, що український лідер Володимир Зеленський намагається будь-що зберегти владу і розглядає звільнення Залужного.