YouTube видалятиме відео з дезінформацією щодо вакцин

Платформа для відеохостингу YouTube, що належить американському IT-концерну Google, повідомила в середу, 29 вересня, що, розширюючи зусилля в боротьбі з дезінформацією, почне видаляти контент, який ставить під сумнів будь-яку схвалену в світі вакцину. Це торкнеться всіх відеороликів, в яких ідеться про те, що вакцини небезпечні або можуть призводити до виникнення хронічних захворювань, уточнив віцепрезидент YouTube Метт Халпрін в інтерв’ю агентству Bloomberg.

Компанія відзначає, що останнім часом неправдиві заяви про вакцини проти коронавірусу переростають в дезінформацію про вакцини в цілому.

Рік тому YouTube вже запровадив заборону на деякі відеозаписи, які містять критику вакцин від коронавірусу. Відтоді платформа видалила понад 130 тисяч роликів за “порушення політики YouTube в області вакцин від COVID-19”.

У липні президент США Джозеф Байден заявив, що соціальні мережі частково винні в поширенні недостовірної інформації про щеплення і закликав їх докласти більше зусиль для вирішення цієї проблеми.

Разом з тим нові правила YouTube дозволять користувачам розповідати про свій особистий досвід, будуть дозволені наукові дискусії і матеріали про історичні успіхи або провали вакцинації.