• Пт. Чер 21st, 2024

Як змінилися умови вступу до ВНЗ

10:06 Чер 30, 2020 , ,

Цьогоріч абітурієнти, які планують потрапити на бюджетну форму навчання, мають змогу подати п’ять заяв на будь-які спеціальності.

При цьому в кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має визначити її пріоритетність.

Кількість заяв на контракт обмежуватись не буде.

Поріг для вступу на бюджет становить щонайменше 125 балів.

Проте для вступу на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія” потрібно набрати 150 балів на ЗНО з другого та третього конкурсних предметів.

А конкурсний бал на спеціальності “Право”, “Публічне управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини” підвищився до 140.

Важливо, що вступники на бакалаврат вперше мають змогу подати сертифікати ЗНО 4-х років: видані у 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 роках.

При цьому сертифікати різних років можна комбінувати.

Стосовно формату подачі документів, як і минулоріч, абітурієнти можуть зробити це за допомогою електронних кабінетів.

Зважаючи на карантинні обмеження, цьогоріч онлайн-можливості для вступників будуть розширені.

“Зараз вступникам не потрібно їздити у різні куточки країни – є можливість подати заяву, просто сидячи перед комп’ютером. Це не лише заслуга карантину чи епідемії, такий механізм працює вже чотири роки. Міністерство зараз максимально створює умови, щоб технічно була можливість реалізувати вступну кампанію дистанційно. Наприклад, розширюємо електронну подачу заяв для вступників на магістратуру.  Раніше така можливість існувала лише для вступників на бакалаврат“, – розповідає заступник міністра освіти Єгор Стадний в інтерв’ю.

Університети запевняють, що до такого розвитку подій уже готові.

“Вступна кампанія 2020 вже стартувала, оскільки з 12 травня розпочалася онлайн реєстрація на Єдиний вступний іспит та фахове випробування для магістрантів.  Вся комунікація з вступниками здійснюється через соціальні мережі та онлайн-застосунки Google Meet, Zoom.  Університет має потужну матеріально-технічну базу і може цілком забезпечити реалізацію усіх етапів вступної кампанії з чітким дотриманням рекомендацій МОН та МОЗ як в офлайн, так і онлайн режимах”,– розповідають у Острозькій академії.

У Національному авіаційному університеті кажуть, що вступнику достатньо мати лише якісний інтернет. Заклад уже проводить абітурієнтам онлайн-консультації та дні відкритих дверей.

“НАУ останні два роки проводив реформи на розширення роботи онлайн, тому ситуація, де все дистанційно, не застала нас зненацька – все відбувається з дотриманням дедлайнів. Зараз значно посилена роль SММ в університеті. Цим зайнялись професійно, і це головна відмінність з вступними компаніями минулих років. Крім того, приймальна комісія організована людьми, які з технологіями “на ти” , тому ми з оптимізмом почали кампанію-2020″, – розповідають в університеті.

У міністерстві зазначають, навчальні заклади повинні уже починати підготовку до вступної кампанії. “Під час карантину ми регулярно моніторимо організацію дистанційного навчання у закладах вищої освіти. Уже бачимо, які заклади дають собі раду, а яким не вдалося розгорнути повноцінне змішане навчання. Ті заклади, які організували змішане навчання – готові до дистанційного проведення сесії та атестації“, – уточнює Єгор Стадний.

Із нововведень, затверджених МОН, змін зазнала також процедура подачі оригіналів документів.

“Після останніх змін до Умов прийому у вступників є можливість надіслати оригінали заяв поштою.  А також – відсканувати оригінал заяви,накласти на файл електронний підпис та відправити до університету  Накласти електронний підпис можна на спеціальному ресурсі від Міністерства цифрової трансформації. Така процедура не вимагає особистої присутності вступника у закладі освіти, а всі потрібні документи можна буде донести з початком навчального року.

Такий формат стосується і бюджетників, і контрактників“, – пояснює заступник міністра освіти.

Стадний також зазначає, що за допомогою електронного підпису, абітурієнти, що вступають на контрактну форму навчання, можуть навіть підписати договір з навчальним закладом.

Варіант дистанційного підписання контракту цілком можливий, якщо виш працює з таким функціоналом.

При цьому у вищих навчальних закладах зазначають, що на останньому етапі важлива злагоджена робота всіх установ.

“Вступ на перший курс останніх кілька років фактично проходив онлайн – до цього ми готові. В цьому році МОН затвердило зміни до прийому – тепер оригінали документів дозволено подавати засобами поштового зв’язку.  Це єдиний нюанс з яким можуть виникнути труднощі, адже абітурієнти одночасно будуть передавати документи до закладів освіти по всій країні.  Є невеликі побоювання, що засоби поштового зв’язку можуть бути перевантажені”, – розповідає заступник голови приймальної комісії Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Валерій Можаровський.

Спрощені умови подачі документів будуть також для абітурієнтів із пільговим статусом.

Тепер абітурієнту достатньо подати довідку про пільги до одного навчального закладу – інші можуть ознайомитися з нею у загальній базі. До одного з вишів цю заяву потрібно принести особисто.

Для абітурієнтів з окупованих територій механізм подачі документів залишається незмінним.

Цьогоріч МОН збільшило перелік вузів, куди такі вступники можуть подавати документи без ЗНО.

“Цього року розширили перелік закладів, у які можуть вступати абітурієнти з Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей, зокрема до списку додались медичні та мистецькі університети.  Вибір для вступу без складання ЗНО для таких вступників став набагато ширшим – загальний перелік складає понад 90 закладів“, – розповідає Єгор Стадний.

Що буде цьогоріч з бюджетним замовленням, поки невідомо.

Наразі МОН подало свої пропозиції, як найбільший замовник.

“Кількість бюджетних місць на 2020 рік ще формується, за їхній обсяг відповідає Міністерство економіки.  Сподіваємося, що уряд прислухається до наших пропозицій. Для бакалаврату ми просимо на 7% більше місць ніж минулого року, а стосовно магістратури йде певне зменшення обсягу бюджетних місць, зумовлене зменшенням кількості вступників на магістерські програми.  Перш за все намагаємося надавати бюджетні місця на інженерні, технічні та виробничі спеціальності.  Відчутне збільшення плануємо для ІТ-спеціальностей“, – розповідає заступник міністра.