• Нд. Чер 23rd, 2024

Вперше в Україні дитина отримала статус особи з інвалідністю внаслідок бойових дій

14-річна Майя з Бахмута Донецької області отримала поранення біля свого будинку внаслідок обстрілу міста, коли їй було вісім років. Її мама загинула на місці. Майя та її молодша сестра Вікторія залишилися сиротами. Після обстрілу, Майя на кілька місяців потрапила до лікарні.

«На нозі у мене був відкритий перелом, на руці була тріщина, зі спини діставали осколок», – розповіла дитина, а її бабуся додала, що у тканинах дівчинки залишилися уламки від снарядів.

Юристи з гуманітарної місії запропонували допомогти отримати дівчинці статус особи з інвалідністю внаслідок бойових дій. Однак тоді з’ясувалося, що закон цього не дозволяє, оскільки такий статус можуть отримати лише дорослі.

Аби внести зміни в законодавчу базу, знадобилося три роки. За цей час, чиновники відмовили в оформленні інвалідності внаслідок бойових дій трьом дітям. Тепер шанс на отримання дітьми такого статусу є, хоч і процедура непроста.

«Статус особи з інвалідністю внаслідок бойових дій може отримати дитина, яка отримала поранення і поранення призвело до інвалідності, і потрібно підтвердити документами з лікарні, від поліції. Міжвідомча комісія, на яку цей пакет документів відправляється і вона ухвалює рішення» , – розповіла юристка гуманітарної місії Ольга Юдіна.

За підрахунками юристів, у Луганській та Донецькій областях проживають до 100 дітей, які можуть претендувати на оформлення інвалідності внаслідок бойових дій.