• Нд. Чер 16th, 2024

В Україні зупинилися 11 енергоблоків теплоелектростанцій

Через брак вугілля зупиняються або йдуть на аварійний ремонт енергоблоки теплоелектростанцій.

В Україні 11 енергоблоків теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) почали простоювати через відсутність палива. Ще 10 енергоблоків ТЕС подали заявки на аварійний ремонт. Про це свідчать дані диспетчера енергоринку держкомпанії Укренерго.

Відзначається, що через відсутність палива стоять 11 теплових енергоблоків. Йдеться про 6 і 7 енергоблок Вуглегірської ТЕС (Центренерго), 5 і 7 енергоблок Запорізької ТЕС (ДТЕК Дніпроенерго), 5 і 6 блоках Трипільської ТЕС (Центренерго), 1 і 2 блоках Харківської ТЕЦ-5, 3 і 4 енергоблоках Київської ТЕЦ- 5 і 2 енергоблоці Київської ТЕЦ-6 (Київтеплоенерго).

Ще 10 енергоблоків пішли на аварійний ремонт. Серед них - 7 енергоблок Слов'янської ТЕС (Донбасенерго), 3 енергоблок ДТЕК Курахівської ТЕС, 3,4,5,10 енергоблоки ДТЕК Криворізької ТЕС, 1 енергоблок ДТЕК Запорізької ТЕС, 2 і 3 блоки ДТЕК Ладижинської ТЕС і 6 енергоблок Добротвірської ТЕС (ДТЕК Західенерго ).

За підрахунками Міністерства енергетики, на 14 липня на складах ТЕС було 5,4 млн тонн вугілля (1,9 млн тонн антрациту і 3,5 млн тонн вугілля марки "Г"), що на 42 200 тонн менше, ніж за планом Міненерго. А на складах ТЕЦ знаходилося 180 000 тон вугілля (по 90 000 тон антрациту та вугілля марки "Г"). Це на 47 400 тонн вугілля вище, ніж планувалося.

Але, проблема полягає не в нестачі вугілля. Сумарно на складах ТЕС і ТЕЦ на 14 липня було накопичено 5,57 млн ​​т вугілля різних марок. У порівнянні з графіком міністерства, це на 5 200 тонн вугілля більше, ніж очікувалося.

Варто зазначити що 12 ТЕС що знаходяться в Україні належать трьом компаніям, що генерують теплову електроенергію. Холдингу ДТЕК Ріната Ахметова належить 8 ТЕС (не рахуючи невеликої Миронівської ТЕС), ще 3 у державній генерації "Центренерго".

Остання - Слов'янська ТЕС - у власності  компанії "Донбасенерго", контрольний пакет акцій якої формально належить американському бізнесменові Роберту Беншу.

Все без винятку вугілля підвозиться на ТЕС залізницею. Щомісяця від шахт до складів ТЕС по рейках пересувається близько двох мільйонів тонн вугілля.

Однак "Укрзалізниця" (УЗ) не може забезпечити перевізників достатньою кількістю піввагонів і локомотивної тяги для них.

Як повідомляв БізнесЦензор, знос вантажного парку УЗ перевищив 90%. Це означає, що з 46,7 тисяч піввагонів, 42 тисячі одиниць старше 22 років - їх нормативного терміну експлуатації.

Найбільший перевізник вугілля - ДТЕК Ріната Ахметова. Компанія працює головним чином з приватними операторами.