• Нд. Чер 23rd, 2024

В Україні запровадили електронний документообіг для проходження ВЛК

Джерело: novynarnia.com

Кабінет міністрів ввів у дію електронний документообіг під час та після проходження військовослужбовцями військово-лікарських комісій. Відповідну заяву озвучила заступник міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Telegram-каналі.

«Для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців при проходженні ВВК та спрощення процедур реалізації постанов ВВК для військовослужбовців (оформлення відпусток, звільнення) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між військовими частинами, установами охорони здоров'я» – повідомила вона.

За її словами, Кабмін також затвердив порядок електронного документообігу, який спростить взаємодію між усіма суб'єктами системи, які взаємодіють із військовослужбовцями в рамках військово-лікарської комісії, включаючи військові частини, центри комплектування та медичні установи.

«Такий підхід звільняє військовослужбовців від ролі "кур'єра", а натомість надає можливість швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду та реалізації рішень ВВК», - пояснила вона.

Водночас Маляр перерахувала документи, які державні інститути зможуть надсилати та отримувати в електронній формі. Згідно з повідомленням, йдеться про:

· Іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я;

· Постанови військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідку ВВК;

· Довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);

· Виписки з медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого;

· рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки на лікування чи звільнення з військової служби за станом здоров'я.

· Витяги з наказів військової частини.

«Для виконання ухвали уряду впроваджується відповідне технічне рішення. Зміни у нормативно-правових актах відбуваються у рамках роботи міжурядової робочої групи з оптимізації ВВК, до якої входять представники Міністерства охорони здоров'я, Міністерства оборони, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства ветеранів, Збройних Сил України та громадської організації "Принцип"», – підсумувала вона.

Нагадаємо, український лідер Володимир Зеленський розповів, що військові просять про посилення мобілізації.