В Україні впроваджують обов’язкову вакцинацію

Сьогодні, 22 вересня, на засіданні Уряду міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, запропонував ввести обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для представників певних професій.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, виступаючи на засіданні, зазначив, що 80% представників пріоритетних груп, на які поширювався перший етап вакцинальної кампанії, вже отримали принаймні одну дозу щеплення.

Йдеться про медиків, військовослужбовців, співробітників Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.

“В інших органах державної влади, на жаль, ситуація не така оптимістична. Тому пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID, зокрема для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, місцевих державних адміністрацій“, – заявив Ляшко.

За його словами це відповідає статті 12 закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та не протирічить Конвенції про захист прав людини.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству охорони здоров’я визначити перелік професій, які підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Також, на засіданні Уряду Денис Шмигаль планує направити до Верховної Ради законопроект про внесення змін до кримінального Кодексу, щодо відповідальності за підробку документів що стосуються щеплень, і призначити відповідальність від штрафу від 170 тисяч гривень або  обмеження волі до 3х років. Також, планують запровадити відповідальність для людей які свідомо використовують такі документи та лікарів які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення.  Для таких порушників планують ввести штрафи в тисячі гривень або обмеження волі до 2х років.