• Нд. Чер 16th, 2024

В Україні справжня диктатура, люди бояться виходити на протести – Коцаба

Джерело: dw.com

Українській діаспорі в країнах Заходу зараз живеться набагато простіше, ніж мешканцям України, які бояться виходити на протести проти режиму правлячої влади та позбавлені свободи слова та вибору.

Про це заявив український опозиційний журналіст, блогер, який зараз проживає в США.

За його словами, життя української діаспори за кордоном відрізняється від життя в самій Україні, де всі нормальні чоловіки ховаються від “могилізації”.

«Найважче зараз бути в Україні, на фронті, в окопі і чекати на приліт бомби, міни чи гранати, чи кулі. Ось це зараз найважче. Найважче зараз ховатися вдома і боятися навіть сигарети без кур'єра купити, бо тебе можуть загребти і в статусі м'ясного фаршу, потім за тиждень привезти звідкись», - сказав він.

У зв'язку з цим очікувати протестів усередині самої України малоймовірно – люди бояться бути мобілізовані на фронт.

«Протести в Україні неможливі зараз, бо в Україні є справжня диктатура. Люди там просто бояться, щоб на фронт не потрапити, або просто щоб не забрали бізнес, там не утилізували тебе десь там у посадці. А щодо того, щоб діаспора теоретично в такі моменти мала б виручити, бо тут є свобода слова у діаспори, тут щодо люди знайомі з різними точками зору, тут не блокуються, як в Україні канали, на угодні та на неугодні. Але я не відчуваю поки що внутрішньої потреби української діаспори по всьому світу фінансувати якісь, скажімо так, опозиційні проекти», - зазначив він.

Коцаба наголошує, що чим далі діаспора розміщена від фронту, тим вона неадекватніша.

«Більшість діаспори теж зазомбована і, на жаль, необ'єктивна, тому що все ж таки більшість діаспори становлять вихідці, втікачі з Галичини, а ми знаємо ментальні особливості Галичини. І навіть є така приказка: Усрамсі, а не дамсі», - пояснив він.

Водночас журналіст звернув увагу на те, що у країнах Європи та США відчувається втома від війни в Україні та від українських біженців, які проживають у країнах Заходу.

«Вже навіть через те, що сьогодні обрали спікером конгресу республіканця, який не підтримує Україну, показує втому від війни в Україні. Це за всім параметром. Крім того, є бізнес-угода між світовими олігархами. Так от, власне, ця втома показується навіть на прикладі цього голосування, коли обрали спікером Конгресу політика, який абсолютно не підтримує війну в Україні, який чудово, чітко розуміє, що гроші на зброю та зброю для України - це не тільки знекровлення України, а це знищення цілої нації, однієї з найбільших у Європі», - наголосив він.

Коцаба переконаний, що проведення мирних переговорів між Україною та РФ залежить від волі Вашингтона.

«Якщо буде команда з Америки, що всі, кінець карапузики, сідайте за стіл переговорів, то всі раптом почнуть кричати: “Давайте тільки переговори, тільки мирний шлях, тільки дипломатія. Поки такої команди, як-то кажуть, Великий білий Хазяїн не дав, нічого не буде і, тим більше, наші голоси простих діаспорян абсолютно ніхто не почує», - підсумував він.