• Чт. Кві 18th, 2024

В Україну доставили 20 тисяч терміналів Starlink

16:10 Жов 31, 2022
Джерело: УНИАН

В країні працює понад 20 тисяч терміналів супутникового зв'язку Starlink, доставлених в Україну за сприяння Міністерства цифрової трансформації. Про це в інтерв'ю Forbes Україна повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров.

«На сьогодні в Україну за сприяння Міністерства цифровізації прибуло понад 20 тисяч терміналів Starlink. Частину, близько 15 тисяч, фінансують міжнародні партнери: уряд Польщі, міністри цифрової трансформації ЄС, USAID. Вони самі оплатили термінали і щомісяця оплачують послуги зв'язку", - сказав він.

Крім того, за словами Федорова, термінали Starlink доставляються в Україну через Міністерство оборони і приватні компанії.

"До кількох тисяч має бути через Міністерство оборони за окремими контрактами, яких ми не чіпали. Всі інші Starlins були імпортовані волонтерами, приватними компаніями або замовлені для особистого користування", - пояснив міністр.

Раніше CNN повідомляв, що SpaceX, що належить американському бізнесмену Ілону Маску, більше не зможе фінансувати роботу системи супутникового зв'язку Starlink в Україні. У компанії повідомили, що до кінця року вартість забезпечення Києва супутниковими терміналами може перевищити $100 млн.

Згодом Маск підтвердив неможливість постійно платити за Starlink в Україні.

Водночас Литва звернулася до союзників з проханням допомогти Україні оплатити Starlink.

Як наслідок , Маск погодився продовжувати платити за Starlink для України.