• Нд. Кві 14th, 2024

Україна отримає новий пакет військової допомоги від Данії

13:03 Бер 15, 2023

Данія направить Україні новий пакет військової допомоги загальною вартістю 1 млрд крон (150 млн доларів в еквіваленті). Про це повідомляє пресслужба Міноборони країни.

За його словами, більшість депутатів данського парламенту висловилися на підтримку отримання Україною військової допомоги від Копенгагена.

Згідно з повідомленням, пакет включатиме зброю та боєприпаси, які просить українська сторона. Зокрема, мова йде про стрілецьку зброю, великокаліберні кулемети, протитанкові міни, зенітні ракети.

Уточнюється, що фінансування поставок буде здійснюватися з українського фонду, створеного з ініціативи парламентських партій - соціал-демократів, венстре, Поміркованої партії, Соціалістичної народної партії, Данської демократичної партії, Ліберального альянсу, Консервативної народної партії, Радикальної партії Венстера, Данської народної партії і Нової правої партії.

"Ми відправляємо великий пакет вартістю 1 мільярд крон. Україні не вистачає боєприпасів, тому в пакет входить те, про що конкретно просила Україна. Я пишаюся тим, що ми в Данії можемо виконати її бажання", - прокоментував в.о. міністра оборони Троельс Лунд Поульсен.

За даними відомства, Міністерство оборони Данії вже почало формувати поставку, щоб її можна було здійснити в найкоротші терміни.

Нагадаємо: у Данії з'явиться фонд допомоги Україні в розмірі 1 млрд доларів.