• Пт. Чер 21st, 2024

Україна планує новий контрнаступ у 2024 році - ЗМІ

Україна збирає ресурси для нового контрнаступу наступного року. Про це пише Welt з посиланням на думку військового експерта Ніко Ланґе.

У публікації зазначається, що Україна передала США список побажань щодо озброєння. До зазначеного списку увійшли ударні вертольоти Black Hawk та Apache, винищувачі F-16 та F-18, ракетні комплекси, танки Abrams, безпілотники та боєприпаси.

Експерт зазначає, що українське замовлення зброї вказує на нову спробу переходу до маневреної війни з використанням зв'язки різних бойових систем, що так і не було зроблено під час літнього контрнаступу. Тоді ЗСУ намагалися подолати російську лінію оборони, застосувавши танки Leopard та БМП Bradley. Проте наступ обернувся катастрофою, наголошується у статті.

Також автор пише, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не був прихильником початку контрнаступу у 2023 році, оскільки не бачив шансів на успіх без достатньої підтримки з повітря. Головком ВСУ погодився на нього лише з політичних причин. Потім він вирішив змінити стратегію виграти час.

Раніше ЗМІ повідомили, що США та Україна шукають нову стратегію після невдалого контрнаступу.