• Ср. Чер 12th, 2024

Україна підписала угоду про безпеку з Нідерландами

Президент Володимир Зеленський і голова уряду Нідерландів Марк Рютте підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами. Церемонія підписання Угоди пройшла в Харкові 1-го березня, передає прес-служба офісу президента.

За словами Зеленського, угода передбачає надання Нідерландами 2 мільярдів євро військової допомоги у 2024 році та подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Документ визначає пріоритети надання допомоги у сфері протитиповітряної оборони, артилерії, морських і далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил.

«Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушування її до відновлення збитків та притягнення агресора до відповідальності. Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО»,- прокоментував Зеленський.

Разом з тім документ визначає механізм 24-річного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

Нагадаємо: як раніше заявивши Зеленський, Україна має догоди про безпеку з шістьма державами. Йдеться про Великобританію, Німеччину, Францію, Данію, Канаду та Італію.