• Нд. Лют 25th, 2024

Україна отримала грант на 1,25 мільярда доларів від США

13:09 Вер 21, 2023 ,
Джерело: Reuters

Сьогодні, 21 вересня, до державного бюджету України надійшло 1,25 мільярда доларів грантових коштів від США. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Згідно з повідомленням, кошти направлені в Україну через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.

Анонсовано, що залучені кошти спрямовуються на відшкодування видатків держбюджету, а саме:

- забезпечення пенсійних виплат;

- виплат співробітникам ДСНС;

- оплати праці медпрацівників, які надають послуги за програмою медичних гарантій, держслужбовців та педагогічних працівників.

Як пояснили у Мінфіні, кошти є частиною п'ятого додаткового фінансування у рамках проекту Світового банку Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні (PEACE in Ukraine).

Його метою є часткова компенсація видатків державного бюджету, у тому числі соціальних та гуманітарних, не пов'язаних зі сферою безпеки та оборони.

Також зазначено, що у 2023 році Україна отримала 9,7 млрд. доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

Загалом із початку повномасштабної військової операції РФ до бюджету України вже надійшло 21,7 млрд. доларів США від Сполучених Штатів.

«Фінансова допомога від США надається на безповоротних умовах, що дозволяє не збільшувати боргове навантаження на держбюджет. Вдячний уряду США за солідарність та масштабну підтримку», - цитує відомство слова міністра фінансів Сергія Марченка.

Нагадаємо: Пентагон анонсував швидку передачу Україні танків Abrams.