• Пт. Чер 21st, 2024

Україна бойкотуватиме змагання за участю росіян і білорусів - Кабмін

13:03 Бер 31, 2023

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про бойкот українських спортсменів турнірів, на яких будуть представлені спортсмени з Росії чи Білорусі. Відповідну заяву зробив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчинов в ефірі національного телемарафону, передає "Українська правда".

"На засіданні уряду було прийнято протокольне рішення за пропозицією колеги Гутцайта (міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта – ред.) що ми беремо участь у відбіркових змаганнях (до Олімпіади-2024 – ред.) тільки там, де немає росіян", – сказав він.

Немчінов пояснив, що участь поза цими критеріями може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної.

До речі, відповідне рішення ще не оприлюднено на сайті Уряду України. Поки точно невідомо, як він буде діяти.

Варто зазначити, що це рішення стало відповіддю Кабміну на оновлені рекомендації Міжнародного олімпійського комітету щодо участі спортсменів з Росії та Білорусі у змаганнях.

Уточнюємо: наприкінці лютого 2022 року МОК рекомендував міжнародним федераціям не допускати росіян і білорусів до участі в змаганнях у зв'язку з повномасштабною військовою операцією в Україні. Однак 25 січня 2023 року він виступив з новою рекомендацією, запропонувавши дозволити спортсменам, які не беруть активної участі в підтримці повномасштабної військової операції РФ, брати участь в міжнародних змаганнях в нейтральному статусі.

Згодом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба різко розкритикував Міжнародний олімпійський комітет та його президента Томаса Баха через позицію щодо можливого допуску російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання.