• Пт. Чер 21st, 2024

У Житомирі, Хмельницькому та Вінниці відкрили платні камери СІЗО

08:06 Чер 22, 2020 , ,

У Житомирській установі виконання покарань №8, Хмельницькому СІЗО та Вінницькій установі виконання покарань №1 у суботу відкрили перші платні камери. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту.

Вартість перебування у таких камерах становить від 586 грн за одну добу (у Вінниці) до 4910 грн на місяць (у Хмельницькому).

Раніше такі камери c поліпшеними умови (наприклад, є холодильник, телевізор, душова кабіна) відкрили у СІЗО кількох інших міст, у тому числі у Києві, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Чернігові. Експериментальний проект зі створення платних камер у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби запустили 22 квітня. Гроші від таких платних послуг йдуть до спеціального фонду, з якого фінансуватимуть поточні і капітальні ремонти у СІЗО. Експеримент триватиме до 31 грудня 2021 року.

Потім буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення таких платних послуг.

Раніше стало відомо, що у зв'язку з недостатнім фінансуванням, Міністерство юстиції планує масове закриття тюрем і скорочення персоналу, щоб за вивільнені кошти створити належні умови і підвищити зарплати в решті пенітенціарних установ.

У відомстві також зазначають, що слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі. Для прикладу, на пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 млрд грн, але візуально умови в СІЗО практично не змінилися – чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.