• Пт. Чер 21st, 2024

У РНБО заявили, що Україна бачить закінчення війни з РФ за столом переговорів

Джерело: РБК-Украина

Військовий конфлікт з Росією закінчується врегулюванням за столом переговорів, в Києві це читко усвідомлюють. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Литвиненко, чиї слова наводяться на сайті відомості.

«Україна читко усвідомлює, що війна закінчується переговорами. І тому була підготовлена і просувається формула миру президента Зеленського. Наша позиція дуже проста і переконаний, вона буде підтримана учасниками саміту світу в Швейцарії в червні 2024 року. Це справжній дипломатичний трек, який має всі шанси сприяти досягненню справедливого світу»,- сказавши він.

Литвиненко зазначив, що Україна зажадає не перемир'я на 2 роки, а сталого миру на десятиліття, який би уможливив розвиток України. Він також висловив сподівання, що на цьогорічному Вашингтонському саміті НАТО Україна отримує запрошення до Альянсу.

«Ми розуміємо, що вступ не відбудеться завтра, але вже прохання охолодити багато гарячих голів в РФ. Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року читко довів - у відносинах з Путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність-провокує Росію на агресивні кроки»,- додав Литвиненко.

Нагадаємо: раніше президент Володимир Зеленський розповів, що партнери не штовхають Україну на переговори з Росією, хоче «в атмосфері світу це є».